Yara Vita Teprosyn – Ваш перший крок до максимального врожаю та якості

Сучасне сільське господарство сьогодні дуже тісно пов’язане  з наукою і новітніми розробками, такі вимоги  стрімкого розвитку ставить  нам сучасне життя адже, як відомо,  населення планети продовжує стрімко зростати, а площі земель придатних  для вирощування сільськогосподарських культур на планеті є обмеженими і практично вже освоєні. Отже в фермерів на сьогодні є лише один шлях – збільшувати урожайність і якість культур на своїх полях, такі задачі вони ставлять перед селекційними компаніями для виведення нових високопродуктивних сортів та гібридів та перед хімічними компаніями,  щоб захистити від хвороб та шкідників своєї продукції. Також  в цьому напрямку працюють і компанії виробники сільськогосподарської техніки, адже для більшої продуктивності культури треба провести якісний посів, обприскування, збирання, обробку ґрунту тощо. Але вся ця робота може виявитися марною, якщо не забезпечити рослини необхідною  кількістю елементів живлення, при цьому володіючи знаннями про правильний час внесення та норми необхідні в конкретні фази росту та розвитку.

Компанія Яра вже більше 110 років займається розробкою і виробництвом нових ефективних добрив та накопичує і акумулює знання про живлення культур по всьому світі. Зараз на ринку України представлено більше 50 продуктів, що дозволяють сучасним сільгоспвиробникам успішно вирішувати проблеми і виклики з мінеральним живленням, які ставить перед ними умови сьогодення.  Але життя і наука не стоїть на місці і сьогодні ми хотіли розповісти вам про новий Унікальний продукт з лінійки Yara Vita, призначений для обробки насіння зернових та зернобобових культур – Teprosyn NP+Zn. Даний препарат має рідку формуляцію концентрату суспензії, що дуже важливо при обробці насіння. Подивившись на назву, ми вже можемо зрозуміти що до складу продукту входять азот, фосфор та цинк, причому в одному літрі продукту  маємо 147 г азоту, 234 г фосфору та 291 г цинку. Норма витрати складає 2-6 л на тону насіння що обробляється.

Розробка продуктів лінійки Yara Vita Teprosyn  розпочалася ще в далеких 1990-х, вже тоді було зрозуміло, що основою успішного вирощування рослин є здорова і міцна коренева система здатна продуктивно поглинати воду і елементи живлення з ґрунту та забезпечити цей розвиток потрібно якомога раніше, а саме з моменту проростання насінини. Найдешевшим найшвидшим та найпродуктивнішим способом досягти цього є саме передпосівна обробка насіння  елементами живлення з фунгіцидно-інсектицидними протруйниками.

Yara Vita Teprosyn  – це унікальний продукт на ринку України спеціально розроблений для обробки насіння сільськогосподарських культур що не має аналогів по кількості елементів живлення, що наносяться на насінину, також в його складі є спеціальні прилипачі, які рівномірно покривають оболонку насінини та провокують  повільне вивільнення елементів живлення, що забезпечує рослині пролонговане і ефективне підживлення в прикореневій зоні.

Беззаперечною перевагою препарату також є рідка формуляція, а отже, не буде ніяких проблем із розчиненням і робочий розчин, яким обробляють насіння при цьому буде максимально концентрованим, адже безпосередньо води в ньому буде від сили 2-3 л. Також при розробці даного продкту спеціалісти компанії Яра максимально намагалися забезпечити найкращу  сумісність з хімічними протруйниками, що використовуються для обробки  насіння зернових культур. Результатом цієї роботи є відмінна сумісність з практично всіма відомими  фунгіцидними та інсектицидними протруйниками насіння.

При розробці своїх продуктів компанія Яра, в першу чергу керується принципом синергізму елементів живлення, в даному випадку в препараті  Teprosyn NP+Zn сумарний ефект його складових набагато ефективніший і переважає ефект кожного окремого компонента у вигляді простої їхньої суми, простіше кажучи відбувається підсилення одним елементом дії іншого, при цьому повністю виключається протилежне явище, як антагонізм, коли елементи живлення заважають засвоєнню один одного.

Стосовно складових компонентів : всім відома значимість цинку, особливо для зернових культур, адже він приймає безпосередню участь у процесі фотосинтезу і процесі формування білків, його ж  дефіцит в критичні фази розвитку рослин може зменшити якість зерна і сам чистий фотосинтез на 50-70% в певні важливі періоди росту рослин і, особливо,  злаків (Zinc in Soils and Crop Nutrition  B. J. Alloway, 2008), що негативно відобразиться і на урожайності. Особливо важлива достатня кількість цинку на початкових етапах росту і розвитку, коли його нестача може суттєво обмежити формування і розвиток в майбутньому генеративних органів. Так дослідниками було помічено, що цинк набагато ефективніше засвоюється рослинами при його внесенні разом з азотом, так наприклад професор Серьогін І.І в своїй монографії «Цинк селен  та регулятору росту в агроценозі» (2017) наочно довів, що правильне внесення цинку разом з азотом здатне підвищити його вміст на 20-30 % в тканинах рослин ніж роздільне, також там же доводиться підвищення ефективності азотних добрив при оптимальному забезпеченні рослин цинком. Також тут треба розуміти що обробка насіння препаратом  Teprosyn  це чудова можливість забезпечити точно кожну рослину необхідною кількістю цинку.

Також хотілося б акцентувати увагу ще на одному складовому компоненті продукту – фосфорі. Ні для кого не є секретом, що фосфор є найменш мобільним і найменш рухомим елементом живлення, якщо концентрація, наприклад азоту в ґрунтовому розчині може бути в межах 250 -350 мл/л то фосфору, для порівняння, лише 0,15-0,2 мл/л (Marschner 1986).  Також ситуацію із доступністю фосфору в ґрунті погіршує його висока схильність до ретроградації  — здатності швидко переходити в нерозчинні форми, зв’язуючись, наприклад, з кальцієм або залізом та алюмінієм. Виходячи з цього зрозуміло щоб знайти і засвоїти фосфор в ґрунті кореневій системі треба добряче постаратись, і навіть до того моменту коли стане доступним фосфор із мінеральних добрив, що  вносились з посівом треба певний час. Обробка ж насіння продуктами, що містять фосфор забезпечує потрібну його кількість для старту росту  кореневої  системи і подальшого успішного засвоєння елементів живлення.

Перед впровадженням Yara Vita Teprosyn компанія Яра провела багато наукових і практичних досліджень ефективності цього продукту, зокрема на його вплив на швидкість проростання насіння

Передзвонити мені